Bepanthol Anti Scar Jel 20 gr
Bepanthol Anti Scar Jel 20 gr

Bepanthol Anti Scar Jel 20 gr (BEP340040)

0,00
Para Puan : 0
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺149,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺112,43(KDV Dahil)
Barkod : 8699546340040

Bepanthol Anti Scar Jel 20 gr

Ürünün Faydaları

Bepanthol anti scar jel sayesinde her hangi bir nedenden ötürü yara oluşan deride iz kalması büyük ölçüde önlenir ve yarının deri kısmında ki onarım sürecine ciddi anlamda katkı sağlar. Yaranın oluşmasının ardından deri üzerinde oluşacak iz kişiyi rahatsız edebilir. Özellikle ameliyat sonrası deride kalan izleri önlemek ve gidermek amacıyla özel olarak formülize edilen Bepanthol anti scar jel yara izi tedavisi alanında başarılı olmuştur. Yeniden yapılanmaya çalışan cildi destekler ve derinin yumuşamasını sağlar. Aynı zamanda deriye pürüzsüz görünüm katan Bepanthol anti scar jel kaşıntıyı azaltıcı etkiye sahiptir. Deride kızarıklık ve gerginleşme olduğunda mükemmel sonuçlar vererek kullanıcıyı rahatlatır.

Kullanım Alanları

Özel olarak yara ve yara izleri için kullanıma sunulmuş olan Bepanthol anti scar jel deri üzerinde kullanılabilir. Ancak kullanım alanları farklılık gösterecektir. Öncelikle bir aydan da daha kısa süre içerisinde kapalı kalan yara ve yaraların izlerinde jel direkt olarak uygulanabilir. Fakat kapalı kalma zamanı bir aydan fazla ise beraberinde satışa sunulan Bepanthol masaj topuğu ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yaranın tamamıyla kapanmış olması gerektiğidir. Özellikle açık yara üzerine uygulanması sakıncalı bulunmaktadır. Yetişkinlerde ve çocuklarda kullanımı serbesttir ve kıyafetler üzerinde leke bırakma olasılığı yüksektir. Bunun yanında göz ve göz çevresinde kullanılamaz.

Yan Etkileri ve Alerjen Uyarıları

Her ürün ve kremde olduğu gibi Bepanthol anti scar jeli kullandıktan sonra cildinizde tahriş yada kızarıklık meydana geliyorsa kullanmayı hemen bırakmalısınız. Ayrıca ağrı ve sızı hissediyorsanız yine kullanmayı bırakmalı ve nemli bir bez yardımı ile jeli ciltten temizlemelisiniz. Zaten açık yara üzerinde uygulanmaması gerektiği belirtilmişti ancak aksi durumda ciltten nemlendirilmiş bir bez ile silinmesi önemle rica olunmaktadır. Bu durum da doktorunuza danışmanız da fayda olacaktır. Çünkü ciltte reaksiyonlar görülebilir ve bu jelin içerisinde ki bir maddeye yada maddelere karşı alerjiniz olduğu anlamına gelecektir. Bunun dışında Bepanthol uzmanları ürünün kullanım talimatlarında geçtiği üzere uygulanması durumunda yan etkisi olmayacağını belirtmişlerdir. İstisnaların olabileceği ve bağımsız olarak cilt reaksiyonları görülme olasılığı da belirtilen bir diğer noktadır.

Ürün İçeriği

Bepanthol anti scar jelin içerisinde başta su ve sitrik asit ile dimetikon ve dimetikon çapraz polimer gibi maddeler bulunmaktadır. Ayrıca Glikol, Pantenol, Dimetikonol ve Tetrasodyum Glukamat Diasetat’da bulunmaktadır. Son olarak Bis-İzobütil PEG/PEG 10/7 maddesi de Bepanthol anti scar jel içerisinde yer almaktadır. Ürün bir kuru içerisinde müşterilerine sunulmuştur ve iki parçadan oluşmaktadır. Birinci parçası Bepanthol anti scar jel tüpüdür ve ikinci parça ise masaj topudur. Masaj topu jelin şişesine tutturulmuş olarak kutu içerisinde yer alacaktır. Jeli 25 derecenin altında olan mekanlarda saklamanız uygun olacaktır. Bepanthol anti scar jeli her hangi bir eczaneden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Benzer Ürünler