Hyalüronik Asit Kullanmamız Şart mı?

Hyalüronik Asit Kullanmamız Şart mı?

Hyalüronik Asit Kullanmamız Şart mı?

Hylüronik asit aslen vücudumuzda bulunmakta olan bir maddedir. Cildin bağ dokusunda ve eklemlerde bulunan bu maddeyi vücudumuz kendi kendine üretebilir. Nem, esneklik ve dolgunluk konusunda etkileri olan hyalüronik asitin vücut tarafından üretimi de yaş ilerledikçe azalır. Bu durumda da vücut eskisine oranla daha fazla hyalüronik asit’e ihtiyaç duyar ve bunu karşılamaz isek cildimizin nem tutma özelliği , dolgunluğu ve esnekliği kaybolmaya başlar.

Hyalüronik asit,  gelişen teknoloji ile cilt bakım ürünlerinde de sık sık kullanılan bir içerik olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok nemlendiricide, serumda hatta şampuanlarda bile bulunuyor.

Peki faydaları neler?

Ciltte nem düzeyini arttırmak,

Cilt sıkılığını artırmak,

Ciltte yaşlanma belirtilerini azaltmak,

Eklem ve kemik sağlığını korumak,

Neden hyalüronik asit kullanmak gerekiyor?

Hyalüronik asit, ciltteki nem düzeyini arttırmak için çok etkili bir madde. Ciltteki nem düzeyi düşükse, cilt kuruyor ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkıyor. Dolayısıyla zamana meydan okumanın ve her daim genç görünen bir cildin ilk sırrı hyalüronik asittir, diyebiliriz.

Aynı zamanda, hyalüronik asit, cildin ışıl ışıl durmasını sağlıyor. Gözünüzde yağlı ve parlayan bir cilt canlanmasın tabii. Daha genç ve doğal parlaklığa sahip bir ciltten söz ediyoruz. Temek bir nemlendirme aşaması sağladığı için de dolaylı yoldan gençleşmeyi sağlıyor. Çünkü bildiğiniz üzere yaşlanma sürecinde, ciltteki hyalüronik asit miktarı azalır ve nem düzeyi düşer. Bu nedenle, ince kırışıklık çizgileri belirmeye başlar. Hyalüronik asitli ürünler kullanmak da işte tam bu noktada devreye girer. Düzenli kullanımda bu kırışıklıkların en aza indirgendiğini  gözlemlemek mümkün olur.

Son olarak da hyalüronik asit, ciltteki sivilce ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Düzenli şekilde nemlendirilen cildin gerilim ve stresi ortadan kalkar,sonuç olarak  sivilce oluşumu da azalır.

Ayrıca hyalüronik asit, güneşin oluşturduğu hasarları da azaltmaya yardımcı olur.

Dolayısıyla Farmareyon ekibi olarak, hyalüronik asitin düzenli kullanımını öneriyoruz.

Bağlantıya tıklayarak, hyalüronik asit içeren ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Etiketler: besinler
Ağustos 05, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR