Curaprox-Curaprox Df 967 Çatal Diş İpi
Curaprox-Curaprox Df 967 Çatal Diş İpi

Curaprox Df 967 Çatal Diş İpi (CUP422214)

0,00
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺115,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺97,75(KDV Dahil)

Curaprox DF 967 Çatal Diş İpi

Ürünün Faydaları: Diş fırçaları dişlerimizin tüm yüzeylerine ve aralarına kolaylıkla ulaşamadığından sadece yüzde 70 kadarını temizleyebilmektedir. Bu nedenle diş ipine ihtiyaç duyulmaktadır. Diş ipi de diş fırçası gibi uzun yıllardan beri kullanımda olan bir üründür. Ancak diş ipi kullanırken çoğu kullanıcı fazla metrajda diş ipi harcadığını belirterek sıkıntılarını dile getirmişlerdir. Diş ipinin kullanımıyla ilgili şikâyetleri değerlendiren uzmanlar, diş ipi ile kürdanın bir araya getirilmesiyle oluşturulan, pratik kullanımı olan modern bir tasarım oluşturmuşlardır. Curaprox çatal-diş-ipi basit hareketlerle, ayna karşısında olmanızı gerektirmeden basitlikle kullanımı mümkün olan bir üründür.

Diş fırçası kılları dişlerin arasına giremediği ve temizleyemediği için zamanla dişler arasında plak oluşmaktadır. Curaprox çatal-diş-ipi tüm dişlerin arasına rahatlıkla girebildiğinden, dişler arası plak ve arayüzlerdeki çürükleri engeller. Ürünün düzenli kullanımında dişeti rahatsızlıkları oluşumunun engellendiği görülmüştür.

Kullanım Alanları: Dar çeneli, çapraşık dişleri olan, sıkışık dişli kişilerde yenilen yemekler dişler arasında sıkışır, kalır. Bunlar temizlenmediği taktirde diş çürümelerine neden olabileceği gibi, ağzın kötü kokmasına da sebebiyet verir. Yiyeceklerin ısırılması, çiğnenmesi ile oluşan kuvvetle gıdalar dişler arasındaki boşluklara iyice yuvalanır. Curaprox çatal-diş-ipi dişeti arasına rahatça girerek çürük ve plak birikimini kontrol altına almaktadır. Dolayısıyla ileride oluşabilecek dişeti kanamaları, iltihap oluşumu ve kızarıklıkların da önüne geçilmiş olacaktır.

Dişlerin arasında sıkışan gıdaların kötü koku yayması ancak 48 saat içerisinde mümkündür. Bu nedenle Curaprox çatal-diş-ipi ile en fazla 48 saat içerisinde diş araları temizlenmelidir. Diş ipi kullanımı da aynı diş fırçası kullanımında olduğu gibi alışkanlık gerektirir. Bu nedenle çocuklarınıza çatal-diş-ipi kullanımını erken yaşta kazandırırsanız, dişlerdeki plak birikimini ve çürüklerin oluşumunu önlemiş olursunuz. Diğer bir deyişle; bakteri içeren, püre kıvamında, dişlerin tam temizlenemediği bölgelerde oluşan eklentilerin düzenli ve etkin temizliği için Curaprox çatal-diş-ipi kullanılmalıdır. Ayrıca Curaprox çatal-diş-ipi ile, aşağı-yukarı sürtünmeli hareketlerle köprü ayağı olan dişlere ve köprü altına girip dişlerde, implantlarda tam temizlik yapabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Alerjen Uyarıları: Çatal-diş-ipi ile iki günden fazla bir süre temizlik yapılmazsa, tükürük içerisindeki mineraller diş plağı üzerine çöker ve diştaşı oluşumuna sebep olur. Çatal diş ipi (kürdanlı diş ipi de denilmektedir) plastik gövde kısımlarından kolaylıkla tutularak, diş etinin altına kadar inip, hafifçe baskı uygulayıp yemek artıklarını çıkarabileceğiniz bir üründür. Dişlerin arasında zor ve kapalı alanlarda yiyeceklerin birikmesiyle oluşan çürükleri engellemek için diş eti temizliği yapılması tavsiye edilse de günde bir kereden fazla diş ipi kullanmak dişeti hassasiyetini artıracağından kanamalara neden olacaktır. Ayrıca, diş ipini fazla zorlarsanız diş etlerinde ağrı ve diş eti çekilmesi problemleri ile de karşılaşabilirsiniz. İpliği dişlerden dışarı çıkarmak için nazik hareket edilmelidir.

 

Ürün Bileşimi (veya Ürün İçeriği): Plastik malzemeden yapılmış çatal kısım ve balmumu kaplamalı olan yumuşak dokulu diş ipi

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
gtag("event", "view_item", { currency: "TRY", value: 7.77, items: [ { item_id: "97,75", item_name: "Curaprox Df 967 Çatal Diş İpi", affiliation: "Google Merchandise Store", index: 0, item_brand: "Curaprox", item_category: "DİŞ İPLERİ", item_list_id: "{KATEGORIID}", item_list_name: "DİŞ İPLERİ", price: "97,75", quantity: 1 } ] });