Benzer Ürünler
Pruzon Tüp Pomat 40 Gr
Pruzon Tüp Pomat 40 Gr

Pruzon Tüp Pomat (HAI865816)

0,00
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺99,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺89,55(KDV Dahil)

Pruzon Tüp Pomat 40 Gr

 

Pruzon Tüp Pomat ürünü bir merhemdir. Cildi rahatlama etkisine sahiptir. İçinde bulundurduğu çinko oksit ( Zno ) içeriği sayesinde cildinizi dinlendirici ve cildinizdeki sakinleştirici yani cilt kırışıklığını yatıştırıcı özelliklerini bulunmaktadır. Bunları yaptıktan sonra yani cildinizi yatıştırdıktan sonra cildinizde koruma duvarı oluşturmaktadır. Bu koruma duvarı sizi rahatsız etmeksizin rahatlatmaya odaklıdır. Özellikle Pruzon Tüp Pomat ürününü hassasiyet olan bölgelerde kullanmanız hekimler tarafından tavsiye edilmektedir.

 

- Ürünün Faydaları:

 

Pruzon ülkemizde bitkisel kortizonlar içeren ilk ürünlerden biri olmaktadır. Ürün günümüzde sık sık rastladığımız kaşıntı veya egzama gibi hastalıklarının artmasını yada tamamen sonlandırmak için doktorlar ve kullanan kullanıcılar tarafından sıkça tavsiye edilen bitkisel üründür. Sadece egzama veya kaşıntılar için değil bebeklerde oluşan pişikler veya yaralarda cildinizin yenilenmesi veya koruyucu tabakanın artmasını sağlamaktadır. Ürün kaşıntı olgularında kortizonsuz yaklaşımlarla kortizon sayesinde yan etkilere engel olduğu görünmektedir. Bu özelliği sayesinde herkesin rahatça kullanacağı bir ürün haline gelmektedir. Bitkisel içeriği sayesinde yani tea tree oil yani çay ağacı özü sayesinde mantar öldürücü etkisine sahip olduğu özellikler içerisindedir.

 

-Ürünün İçerdiği Bileşenler

 

Pruzon Tüp Pomat içerisinde birçok farklı madde bulunmaktadır. Birlikte incelemek gerekirse;

 

1-Kalamin

 

Kalamin Pruzon ürününde yüzde dört ( %4) bulundurmaktadır. Kalamin ( calamine ) tek başına bir madde değildir. Özel iki maddenin birleşmesiyle oluşmaktadır. Kalamin oluşturduğu koruyucu tabaka sayesinde cildin tahriş olmasını engellemektedir.

 

2- Melaleuca alternifolia (TTO,çay ağacı yağı)

 

Melaleuca alternifolia (TTO,çay ağacı yağı) Pruzon ürününde yüzde ( %1) bulundurmaktadır. Melaleuca alternifolia maddesi cildin yaşlanmasını engellemekle birlikte çok az bir orandan bile bu etkende kullanılması gerekmektedir.

 

3- Çinko Oksit ( ZnO )

 

Çinko Oksit ( ZnO ) yüzde beş ( %5 ) bulundurmaktadır. Çinko Oksit, vücudumuzda bulunan hücrelerin büyümesinin yanı sıra birçok faydası bulunmaktadır. Pruzon ürününde kullanım amacı vücudumuzda bulunan hücrelerin gelişmesi ve yenilenmesini için gerekli olan mineral ihtiyacını karşılamasıdır.

 

4-Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü

 

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü yüzde bir ( %1 ) bulunmaktadır. Vücuttaki damar tıkanıklığı gibi sorunlarda kullanılan en önemli doğal çözüm yöntemlerden birisidir.

 

5-Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin kullanılmıştır.

 

-Kullanım Şekli

 

Pruzon merhemini kullanımı sorunlu hissettiğiniz cildinizdeki bölgenize ince bir tabaka oluşturacak şekilde çok yoğun bastırmadığınız şekilde sürülmesi tavsiye edilmektedir. İlk üç gün günde iki defa sürmeniz. Sonraki üç gün günde birer defa sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer kaşıntılarınız veya cildinizdeki rahatsızlıklar devam ettiği taktirde doz yenilenebilir şekilde devam etmeniz hekimler tarafından tavsiye edilmektedir.

 

-Pruzon Pomatın Yan Etkileri Nelerdir?

 

Pruzon Pomat merheminin kaşıntı yada yaraların tedavisinde kullanılan bir merhem türüdür. Ürünün içerisinde kullanılan kortizonlar sayesinde yan etkiye neden olmamaktadır.Bu sayede herkes tarafından rahatça kullanılır. Ürün bitkisel ürünlerden oluşturduğundan ve içindeki ürünlerin seyrekliğinden dolayı alerjik reaksiyonlar dışında yan etkisiyle rastlanmamıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
gtag("event", "view_item", { currency: "TRY", value: 7.77, items: [ { item_id: "89,55", item_name: "Pruzon Tüp Pomat", affiliation: "Google Merchandise Store", index: 0, item_brand: "Hairfarma", item_category: "CİLT ONARICILAR - TIBBİ ÜRÜNLER", item_list_id: "{KATEGORIID}", item_list_name: "CİLT ONARICILAR - TIBBİ ÜRÜNLER", price: "89,55", quantity: 1 } ] });