Benzer Ürünler
Sadbe Forte %1 Roll-On 8 Ml
Sadbe Forte %1 Roll-On 8 Ml

Sadbe Forte %1 Roll-ON 8 Ml (HAİ866363)

0,00
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺199,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺179,55(KDV Dahil)

SADBE FORTE %1 ROLL-ON 8 ML

 

Sadbe forte (Squarik Asit Di Butil Ester) %1 roll-on, saçkıran (Alopesi areata) tedavisinde kullanılan etkili bir üründür. Saçkıran saç, sakal, kaş ve kirpik bölgelerinin beklenmedik bir şekilde dökülmesiyle meydana gelir ve günümüzde sıkça bu duruma rastlamak mümkündür. Saç kökünün sağlam olması, kırılgan olmaması ve saçın dökülmemesi için gerekli besin maddeleri sağlanmalıdır. Bu noktada Sadbe forte köklerin beslenmesine katkı sağlamasıyla önemini gösterir.

 

SADBE FORTE %1 ROLL-ON FAYDALARI

Sadbe forte, deride yanma etkisi gösterir ve bu etkiyle kan damarlarını genişleterek, kıl köklerine ulaşan kan miktarının daha fazla olmasına yardımcı olur.

 Kıl köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine katkı sağlar. Tahriş olan bölgede hücre yenilenmesini teşvik edici özellik gösterir

Diğer uygulanan tedaviler arasında başarı oranının ve etki süresinin daha yüksek olmasıyla ön plana çıkar.

Saçkıran tedavisi uzun ve zorlu bir süreçtir. Gerek maddi gerekse manevi yönden kişiyi yıpratır ancak, roll-on kullanımı hızlı, pratik bir tedavi sağlar.

 

SADBE FORTE KULLANIM ALANLARI

Temel olarak saçkıran tedavisinde saç için kullanılmakla birlikte sakal, bıyık ve kaş gibi bölgelerde de etkisini gösterir. 

Ürün şişesi üzerinde yer alan roll-on, dökülmenin görüldüğü bölge üzerinde ileri geri hareketlerle uygulanır.

 İlgili bölgenin tamamı ıslak olacak şekilde, yeterli miktarda ürün uygulanmalıdır. Sürdükten sonra kuruması beklenir ve yıkamanıza gerek kalmaz.

 

SADBE FORTE KULLANIMINA BAĞLI YAN ETKİLER VE ALERJEN UYARILAR

Günde 2 ile 3 kez ilgili bölgeye Sadbe forte uygulaması önerilir. Ürün içerisinde yer alan capsaicin maddesi, etkisini gösterirken ciltte tahriş ve yanmaya neden olabilir.

Capcaicin, biberin acı tadının algılanmasını sağlayan ve uygulandığı bölgede deriye yanma hissiyatını veren bir bileşendir.

Tahriş seviyesi yara oluşumuna sebebiyet vermiyor ise, korkmanızı gerektiren bir durum yoktur.

 Yara oluşumu görüldüğünde birkaç gün ara verdikten sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Hassas ciltli bireylerin öncelikle ufak bir bölgede denemeleri tavsiye edilir.

 

SADBE FORTE ÜRÜN İÇERİĞİ VE ETKİSİ

Sadbe forte içeriği ve etkisi şu şekildedir;

 

%0.1 oranında SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester): 

Saçkıran hastalığının hangi sebepten kaynaklandığı tam olarak bilinmemekle birlikte, otoimmün nedeniyle oluştuğu tahmin edilmektedir. Vücut kendi hücre ve dokusunu tanıyamaz, yabancı olarak algılar.

 

Bunun sonucunda bağışıklık sistemi, bireyin kendi vücuduna saldırır. Saçkıran hastalığının bu sebepten ötürü meydana geldiği düşünülür. Bu hastalık sonucunda, saçlar uzamaz ve kişiler saç dökülmesi gerçeğiyle karşı karşıya kalır. Sadbe bileşeni, saç köküne karşı meydana gelen immun tepkisini azaltıcı etki gösterir.

 

%0.075 oranında Capsaicin:

Biber sebzesinin yapısında bulunan bu bileşen, kıl köklerini tahriş ederek harekete geçmesini teşvik eder. Kan dolaşımını arttırarak hücrelerin, besine daha kolay ulaşmasını sağlar ve hücreler daha hızlı bir şekilde büyür.

 

%1 Procain:

Uygulandığı bölgedeki damarların genişlemesine yardımcı olur ve kıl köklerine ulaşan kan miktarında artış gözlenir. Sadbe ve capsaicin etksini gösterirken yanma yapar, procain lokal anestezik özelliğiyle bu yanma hissini azaltmaya fayda sağlar. Bu bileşen saç tedavisinde ana bileşen olarak kullanılma özelliğini taşır.


Doktorlar ve bu sorunu yaşayan bireylerin tercihi ucuz, etkili, hızlı bir yöntem olan Sabde forte’dur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
gtag("event", "view_item", { currency: "TRY", value: 7.77, items: [ { item_id: "179,55", item_name: "Sadbe Forte %1 Roll-ON 8 Ml", affiliation: "Google Merchandise Store", index: 0, item_brand: "Hairfarma", item_category: "SAÇ DÖKÜLMESİ", item_list_id: "{KATEGORIID}", item_list_name: "SAÇ DÖKÜLMESİ", price: "179,55", quantity: 1 } ] });