Sadbe Solusyon Roll-On Saçkıran Giderici Solüsyon 8 Ml
Sadbe Solusyon Roll-On Saçkıran Giderici Solüsyon 8 Ml

Sadbe Solusyon Roll-On Saçkıran Giderici Solüsyon 8 Ml (HAI866189)

0,00
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺160,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺144,00(KDV Dahil)
SADBE Nedir?

SADBE Squarik Asit Di Butil Ester adlı maddenin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltmadır. Saçkıran tedavisi için uygulanan diğer ilaçlardan farklı bir yolla etkili olmaktadır. Bu sayede başarısı diğer saçkıran tedavisi yöntemlerine göre çok daha yüksek ve tekrar ihtimali azdır. SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester) saç dökülmeleri arasında sadece saçkıranda etkili olur. Ancak sakal, bıyık, kaş gibi alanlardaki saçkıran denilen dökülmelerde de başarıyla kullanılmaktadır.

SADBE İçeriği ve Etkisi
SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester ) % 0.1
Capsaicin % 0.075
Procain     % 1

İçeriğindeki maddelerin etkileri özetle şu şekildedir.
SADBE ; saç köküne karşı oluşan immun reaksiyonu azaltır.
Capsaicin ; İrrite ederek tahriş yapar bu yolla kıl kökünü uyarır.
Procain ; Bölgesel olarak damarları genişletir kıl köklerine giden kan miktarını artırır. Bölgesel uyuşturucu (lokal anestezik) etkisiyle SADBE ve capsaicin in yaptığı yanma hissini azaltır. Saç mezoterapisi formüllerinin hepsinde ana madde olarak kullanılır. 

SADBE Nasıl Kullanılır?
Şişe baş aşağı olacak şekilde dökülme oluşan alan üzerinde gezdirin. Tüm açık alanın ıslandığından emin oluncaya kadar roll-on u sürün. Islandıktan sonra aynı alana tekrar uygulamanız gereksiz ürün kaybına sebep olacağında dokunduğunuz nokta ıslandığında aynı yere tekrar uygulamayınız.

Günde Kaç Defa Uygulanır?
Doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse uygulama sıklığı günde 2 – 3 defadır. İçeriğindeki capsaicin in ciltte tahriş ve yanma yapması beklenen bir etki olup, bu sizi paniğe sevketmemelidir. Tahriş görürseniz tedirgin olmadan kullanmaya devam edin. Ancak tahriş düzeyi yara olacak kadar ilerlerse kullanıma birkaç gün ara verin sonra yeniden aynı şekilde uygulamaya devam edin.
SADBE ile ilgili daha fazla bilgiye http://www.sadbe.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Benzer Ürünler