Benzer Ürünler
Tepe Angle 0,4 mm - Pembe T117
Tepe Angle 0,4 mm - Pembe T117

Tepe Angle 0,4 mm - Pembe T117 (TEP011479)

0,00
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺89,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺76,42(KDV Dahil)
Barkod : 7317400011479
:

Tepe Angle 0,4 mm - Pembe T117

 

Ürünün Faydaları 

 

Tepe Angle nedir? Tepe Angle diş temizleme aparatı, diş temizliğinde fırçanın giremediği aralara ve kıvrımlara girebilen çok kullanışlı bir alettir. Ağız ve diş sağlığı için kullanılan aparatlar içerisinde önemli bir yerde duran bu dental fırça diş eti ve diş arası, diş ve diş arası temizliğinde sıkça kullanılır. 

 

Ağız içinde aralıklarda sıkışan yiyecek artıkları bilindiği gibi ağız kokusu ve başka sorunların en büyük temel nedenidir. Ağız bakımı ve hijyeni denildiğinde akla ilk gelen dişlerin arasında tutulan yiyecek artıklarının temizliğidir. Diş ipleri ve tepe angle gibi ürünler kullanıcılara daha detaylı bir temizlik yapma imkânı verir. Dişlerde biriken artıkların dışında, tepe angle diş tartarları için de kullanılabilir. Tepe Angle hassas açılı tel fırça diş tartarlarını temizler ve plak oluşumunu engeller. Diş eti hastalıklarını, diş iltihabını etkin bir şekilde azaltır. Detaylı temizlik ağız içi sağlığı için önemlidir ve Tepe Angle üstün temizlik yeteneğiyle diş çürüğü oluşumunu engeller. 

 

Kullanım Alanları 

 

Dental (ağız içi)kullanım için uygun olan tepe angle diş temizleme çubuğu kolay kavranabilen plastik sapı ve uzun tasarımıyla en arka dişlere kadar uzanabilir. Ergonomik tutuş sağlayan diş temizleme aparatı kusursuz diş temizleme performansı sağlar. Diş tellerinin temizliğinde tepe angle diş temizleme fırçası kullanılabilir. 

 

Yan Etkileri ve Alerjen Uyarıları 

 

Tepe Angle bir yetişkin ürünüdür ve çocuklarda kullanımı tavsiye edilmez. Diş etleri yoğun bir sinirsel ağ barındırır ve kılcal damarlar burada yoğun bulunur. Bilinçsiz kullanımda diş telleri ve ipleri diş eti çekilmesi denilen ciddi bir diş eti rahatsızlığına sebebiyet verir. Çocuklar da ise ağız ve diş anatomisi tam olarak oturmadığından bilinçsiz mekanik kuvvet uygulaması dişlerin bozulmasına sebep olabilir. 

 

Diş eti çekilmelerinin ana nedeni yanlış diş fırçası kullanımı ve diş etine uygulanan yoğun baskıdır. Diş eti travmaları diş kayıplarının en büyük faktörlerinden birisi olarak görülüyor. Dişleriniz için en iyi uygulama kanamaya sebebiyet vermeden yapılan temizliklerdir. Açılan yaralar için ikinci risk her zaman enfeksiyonlardır. Ağız içi sağlığı doğrudan mide sağlığı ile ilişkilendirilebilir. 

 

Tepe Angle kullanımında aşırı kuvvet uygulanmaması ve nazik bir bakım yapılması önerilir. Diş eti kanamalarına sebebiyet veren uygulamalar kullanıcılara tavsiye edilmez. Hassaslaşmış diş etleriniz için hassas ve yumuşak diş fırçası kullanımıyla ağız içi hassasiyeti tedavi edebilirsiniz. Normal sağlığına dönen dişlerinizde Tepe Angle’ı güvenle ve sağlıkla kullanabilirsiniz. 

 

Ürün Bileşimi 

 

Tepe Angle plastik kaplanmış bir telden oluşur. Esnek yapısı sayesinde dar alanların temizliği hassas tel yapısı olan tepe angle ile yapılabilir. Plastik kaplı tel dişlerinizi çizmez ve diş minesine zarar vermez. Ergonomik bir tutuş sağlayan uzun plastik sapıyla, kendinden açılı fırçası kullanıcı dostudur. 

 

Tepe Angle ürün bileşimi sağlığa zararlı ve alerjen maddeler içermez. Esnek yapısı ve plastik kaplı teli ağız içi kullanım için son derece uygundur.